Božićno pismo

NE MOŽE BITI SIROMAH ONAJ KOJI NOSI BOGA U DUŠI!
Bl. Alojzije Stepinac

Duboko su mi se ukorijenile riječi: „Da te Bog nije trebao tamo gdje jesi, ne bi te bio tamo stavio!“ Te riječi me vode i dok pišem ovo pismo i sada, ovaj trenutak, dok Vi čitate. A slušate i čitate mnogo toga. Volio bih da i ovo pismo do kraja pročitate koje je ujedno i poruka Božića, kratki pregled onog što se događalo u Župi, planovi za 2018. godinu, raspored sv. misa te raspored ovogodišnjeg blagoslova obitelji.
Božić je Božji dolazak u naš svijet. On želi doći k nama. Koliki su u povijesti ljudi dobronamjerno tražili, željeli i čekali Spasitelja. Neki su i zalutali u poganstvo i krive vjere. Neki su prisilili Sunce, neki Mjesec, da im bude bog kako bi im se mogli moliti i

klanjati. Još i danas, kada smo dočekali Boga, neki ne vjeruju, a drugi traže spas u gatanju, u vračanju, magijama, ispraznostima ove svjetske materijalnosti. No, Bog je pred nama, u jaslama. Možda smo i zbunjeni, jer mislimo – Bog je došao, ali se naša zemlja nije izmijenila. Ljudi se muče za kruh kao i prije, muče se za svakidašnja dobra kao i prije njegova dolaska. Bog nije došao da zemlju preinači, nego da je učini snošljivom i podnošljivom. Došao je da nam pokaže kako su sva zla samo i jedino od ljudi, a sva dobrota dolazi od Boga i samo od Njega, što često zaboravljamo. Isus se rodio kako bi umanjio zlo na zemlji, donio nadu svakomu, kako se i uza sve probleme i poteškoće isplati pravilno živjeti i kako je život dar. Došao je blagosloviti naš rad, poslove, zaradu i sve dobro koje imamo. Došao je pokazati komu i kako se treba moliti. Došao je, dakle, dati smisao životu, kako bi ljudi odbacili idole raznih bogova. Došao je da oko sebe okupi sve narode, da svi uvide kako ih Bog ljubi i da je za sve prolio krv.
Božić je poziv da budemo u ovome svijetu zraka svjetla u sredini tmine, zraka nade u sredini očaja i razočaranja.
A mi? Možda smo zauzeti, u strahu i brizi, u svakodnevnim problemima i borbama? Bog želi doći do nas i ne može, jer smo odavno zauzeti onime što nam se prividno čini tako važnim u životu. Nemoj odustati doći do Boga!! Bog nije odustao, nije mu bilo žao doći na svijet u štalici. Toliko smo mu mi, ja, važni. Neka ovaj Božić bude prekretnica u Tvom životu. Jer „onaj koji nosi Boga u duši, ne može biti siromah!“ Učinimo svoja srca jaslicama, dopustimo mu da nam svojom ljubavlju dotakne srca.
BOG TE ŽELI! BOG TE LJUBI! DOĐI K JASLICAMA, BOŽJI ČOVJEČE!
U 2017. godini dogodile su se velike promjene u našoj Župi. Nakon iznenadne smrti vlč. Darka Horvata, koji je sedam godina vodio župu, u župu dolazi privremeni upravitelj preč. Konrad Žižek, nadbiskupijski ekonom, a 3.09.2017.god.,župu preuzima vlč. Ivan Kobešćak. I ovom prilikom, kao župnik, u Vaše i svoje ime, zahvaljujem dobrom Bogu za rad vlč. Darka; zahvala za sve što je učinio kako za župu, tako i za početak izgradnje Pastoralnog centra, veliko hvala i Vama, koji sudjelujete u pomaganju. Zahvaljujemo i gradu Zaprešiću na svesrdnoj pomoći kao i Mjesnom odboru Ivanec.
Velika zahvala i preč. Konradu za upravljanje župom. Na njegovo mjesto dolazi novi župnik, vlč.Ivan Kobešćak, koji Vam i piše ovo pismo. Osim ovih personalnih promjena, promjene su i u drugim stvarima.
Uz ove promjene, napominjem da je svaki prvi petak u mjesecu klanjanje, a u 2018. godini, sv. misa i klanjanje bit će posebno namijenjeno svim darovateljima i donatorima za izgradnju Pastoralnog centra.
Što je sve učinjeno u ovom razdoblju? Automatizirano je zvono u župnoj crkvi. Posljednji utorak u mjesecu je susret mladih koji vodi pater Zrinko, napravljeni su kalendari sa svim važnim obavijestima za iduću godinu; nabavljen projektor za crkvu,

monstranca, klecalo, imali smo duhovnu obnovu i blagoslov adventskih vjenčića, bili smo na adventu u Mađarskoj, Slovačkoj i Poljskoj. Zahvaljujući g. Augustu Planinšeku, župa ima svoju stranicu koju možete pogledati na www.zupa-ivanec-bistranski.hr. Predani su i troškovnici potencijalnim izvođačima radova. Dok budete čitali ovo pismo već će se znati tko će graditi i koliki će biti troškovi.
U novoj 2018. god. će sve biti usmjereno na izgradnju. Stoga Vas i ovim putem molim za podršku i pomoć. Znam da Vam je teško; ali ako ikako možete, uključite se u izgradnju; bilo svojom pomoći putem dobrovoljnih priloga, bilo radom ili molitvama. Kao što već rekoh, za sve darovatelje i donatore, svaki prvi petak u mjesecu bit će klanjanje i sv. misa. Darove možete dati ili u crkvi ili putem opće uplatnice. U narednoj godini planirano je i hodočašće u Svetu Zemlju, a program i cijenu možete vidjeti na stranici župe, kao i sva važna događanja u našoj župi.

NEKA VAM JE BLAGOSLOVLJEN BOŽIĆ!NEKA VAM JE BLAGOSLOVLJENA 2018.GODINA!

Unatoč svim poteškoćama, patnji, suzama, napuštenosti, osamljenosti – znajte – Bog nas voli, želi biti s nama. Budimo i mi s njime! I ne može biti siromah onaj koji nosi Boga u duši. Bog te čeka, otvori vrata srca, dođi s obitelji do jaslica i ne boj se!!!Neka je svima čestit i blagoslovljen Božić! Neka Vam je blagoslovljena nova 2018. godina, u ime svih suradnika, članova ŽEV-a,ŽPV-a, mladih; napose svim starim i bolesnim, napuštenim i osamljenim. Bog te ljubi i zato dolazi na svijet, a ne može biti siromah ni osamljeni onaj koji Boga nosi u duši.

TRI TIPA LJUDI:

NIKAD NE ZABORAVI OVA TRI TIPA LJUDI:

1. ONE KOJI SU TI POMOGLI KADA TI JE BILO TEŠKO
  2. ONE KOJI SU TE OSTAVILI KADA TI JE BILO TEŠKO
  3. ONE ZBOG KOJIH TI JE BILO TEŠKO

Savjetujem ti da, bez obzira na sve, drugom i trećem tipu – oprostiš, i da za sva tri – moliš!!!