RIM ASSISI – PISA – MONTECASSINO – ORVIETO – PADOVA

NEDJELJA – 24.02.

Polazak iz Ivanca Bistranskog u 22,00 sata. Vožnja preko Slovenije, Trsta, Padove, Bologne, Firenze…

PONEDJELJAK – 25.02.

PISA – od 8,00 do 11,00 sati razgled čuvenog Katedralnog trga kojeg s pravom nazivaju Trg čudesaa na kojem se nalaze četiri velebne građevine:Katedrala, Krstionica,Groblje i Kosi toranj. ASSISI od 14,00 – 18,00 sati razgled crkve Gospe od Anđela (Porcijunkula), crkva i grob sv.Franje Asiškoga. Odlazak u Rim. Sv.misa. Smještaj. Večera i noćenje.

UTORAK-26.02.

Doručak. 8,00 SV.MISA NA GROBU SV.IVANA PAVLA II U BAZILICI SV. PETRA, razgledavanje Trga, bazilike i kupole, Anđeoska tvrđava, Palača pravde, Trg Navona, Panteon, crkva sv. Ignacija u kojoj se nalazi grob Bartola Kašića, Fontana di Trevi, Španjolski trg, Hrvatska crkva i zavod sv. Jeronima. Večera i noćenje.

SRIJEDA-27.02.

Doručak.AUDIJENCIJA S PAPOM FRANJOM. Razgled bazilike sv.Marije Velike, crkva sv.Petra u okovima(Mojsije), Flavijev amfiteatar (Koloseum),Rimski forum, Kapitolij, Grob posljedne bosanske kraljice KatarineKotromanić Kosače, Oltar Domovine, Trajanov stup. Večera i noćenje.

ČETVRTAK-28.02.

Doručak. Cjelodnevni razgled: bazilika sv.Ivana Lateranskog,Sv.stube, Krstionica, crkva Sv.Križa Jeruzalemskog, bazilika i grob sv.Pavla izvan zidina, katakombe sv.Kalista.Večera i noćenje.

PETAK-01.03.

Doručak. Poludnevni izlet u MONTECASSINO. Čuveno povijesno mjesto gdje se nalaze grobovi sv.Benedikta i sv.Skolastike. Povratak u Rim te razgled Tri izvora(gdje je sv.Pavlu odsječena glava) Večera i noćenje.

SUBOTA-02.03.

Doručak. Pospremanje stvari i polazak prema ORVIETU– gradiću na stijeni u kojem se nalazi jedna od najljepših katedrala u Italiji. Nakon kratkog razgleda nastavak puta prema PADOVI. Posjet svetištu sv. Leopolda Mandića i sv.Antuna. Nastavak vožnje preko Trsta, Slovenije. Dolazak oko 23,00 sata-

CIJENA – 2660,00 KN

U CIJENU JE UKLJUČENO:

Smještaj u hrvatskom domu DOMUS CROATA, Via del Grano 55, u dvo i po želji u trokrevetnim sobama

Večera, doručak

Ulaznice za katakombe, kupola sv.Petra,uspinjača i katedrala u Orvietu,boravišna pristojba

Vrhunsko stručno vodstvo tijekom cijelo puta

Prijevoz udobnim autobusom „SAMOBORČEK“

Od dokumenata je potrebna osobna iskaznica ili putovnica

VODA U RIMU JE PITKA I MOŽE SE PITI NA SVAKOM KORAKU

UGODAN BORAVAK U VJEČNOM GRADU!!